Öppna sidans huvudnavigering Öppna sidans huvudnavigering Hoppa till sidans innehåll Hoppa direkt till artikel

Kontakt Regionbibliotek Norrbotten

Besöksadress
Kulturens hus,
Magasinsgatan 2 (högst upp),
972 41 Luleå.

Hitta hit

Postadress
Regionbibliotek Norrbotten
Box 867
971 26  Luleå

Leveransadress
Regionbibliotek Norrbotten
Skomakargatan 29 B
972 31 Luleå

Fakturaadress
Information om e-fakturering

Region Norrbotten
Box 4, 961 21 Boden

Kostnadsställe: 80100
Kostnadsställe för fakturor till Polarbibblo: 80130
Organisationsnummer: 232100-0230

Birgitta Markusson
Regionbibliotekschef
Tel: 0920-28 40 78
Mobil: 070-575 69 54
E-post: birgitta.markusson@norrbotten.se

Linda Kvenås
Kommunikatör
Mobil: 076-539 33 23
E-post: linda.kvenas@norrbotten.se

Christina Stålnacke
Konsulent, samordnare Biblioteken i Norrbotten
Mobil: 070-364 40 77
E-post: anna.k.stalnacke@norrbotten.se

Maria Öman
Konsulent, redaktör för Norrbottensforfattare.se 
Tel: 0920-28 42 55
Mobil: 072-233 22 57
maria.e.oman@norrbotten.se

Marina Eklund
Utvecklingsledare, digitala bibliotekstjänster
Mobil: 072-238 18 14
marina.eklund@norrbotten.se

Alexandra Eliasson Faxén
Biblioteksutvecklare, utvecklingsledare Polarbibblo
Mobil: 076-127 79 34
E-post: alexandra.eliasson-faxen@norrbotten.se

Mervi Jaako
Webbredaktör Polarbibblo
Mobil: 070-388 00 96
mervi.jaako@norrbotten.se

Annette Kohkoinen
Webbansvarig nationella minoritetsspråk, Polarbibblo
Mobil: 073-803 75 71
annette.kohkoinen@norrbotten.se

Ida Johansson Utsi
Webbansvarig samiska språk, Polarbibblo
Mobil: 072-545 14 30
ida.johansson-utsi@norrbotten.se 

Linda Nilsson Westerdahl
Webbansvarig Polarbibblo
Mobil: 076-101 98 16
linda.nilsson-westerdahl@norrbotten.se