Öppna sidans huvudnavigering Hoppa till sidans innehåll

Region Norrbotten

Lizah Lund (sammankallande)
Strateg, enheten näringsliv och samhälle
lizah.lund@norrbotten.se

Joanna Hansson
Strateg regionstaben
joanna.hansson@norrbotten.se  

Marianne Öhman
Analytiker enheten för vårdstöd
marianne.ohman@norrbotten.se

Länsstyrelsen i Norrbottens län

Anna-Karin Abrahamsson
Handläggare, enheten för samhällsplanering och kulturmiljö
anna-karin.abrahamsson@lansstyrelsen.se

Nelli Flores Nilsson
Länsarkitekt, enheten för samhällsplanering och kulturmiljö
nelli.flores.nilsson@lansstyrelsen.se

Irina Enbuska von Schantz
Jämställdhetsutvecklare, enheten för social hållbarhet
irina.enbuska.von.schantz@lansstyrelsen.se

Mats Burman
Länssamordnare brottsförebyggande arbete, enheten för social hållbarhet
mats.burman@lansstyrelsen.se

Norrbottens kommuner

Johan Hörnemalm
Vetenskaplig ledare, innovation & hållbar utveckling
johan.hornemalm@kfbd.se

Catarina Lundqvist
Vetenskaplig ledare, utbildning och arbetsmarknad
catarina.lundqvist@kfbd.se

Luleå tekniska universitet

Agneta Larsson
Universitetslektor Fysioterapi, Hälsa Medicin och Rehabilitering, Institutionen för hälsovetenskap
agneta.larsson@ltu.se